Jdi na obsah Jdi na menu
 


o lásce a naplnění

8. 1. 2008
(...) Bůh rozhodl, že do vztahů na celý život nechá volbu na nás. On nám neřekne: toho si vezmi (výjimečně se to stane). Ale když cítíme vzájemné sympatie a určité souznění, také když v tom máme pokoj (a to je hodně důležité hledisko), On nechá volbu na nás - jak se rozhodneme. Láska je tedy otázka rozhodnutí: budu tě milovat do konce života a budu s tebou za všech okolností.
Zkušenost, kterou jsem v posledních týdnech prožila je tato: každý člověk hledá naplnění svého života. My křesťané máme úžasnou výsadu v tom, že jsme našli to jediné, co zaplní prázdné místo v nás. Všichni to hledají a myslí si, že to naleznou ve slávě, penězích, alkoholu, drogách, přehnané aktivitě, užívání si... ale nic takového to místo nezaplní. Je to jedině Ježíš, který položil život za každýho z nás a jeho Láska je tak jedinečná, že přesáhne všechno na světě. A nám, protože jsme ho přijali, se rozsvítilo :-) ... máme to!!!! Je to úžasný.
Přesto se mi stává, že jakoby "zapomenu" a hledám naplnění v něčem jiném. A právě teď jsem se upnula až moc na to, jak mě budou lidi brát. (...) Jak moc budu jedinečná, krásná, opěvovaná, středem pozornosti... (...) Všechnu svou náladu a myšlení jsem podřídila těmto záležitostem. A potom jsem zděšeně zjistila, jak jsem totálně mimo. Řídila jsem se povrchními pozemskými pomíjivými hodnotami. V tu chvíli, když mi to došlo, jsem pocítila vroucí bezpodmínečnou Boží lásku, kterou nikdy nic ani nikdo nenahradí! I kdyby mě miloval celý svět, nebude to tak opravdové.
Teď vidím, jak jsem různé věci začala brát za samozřejmost :-(
Jak se mi zase otevřely oči, mám větší touhu tu být pro ostatní. Nechci být zahleděná sama do sebe. A taky mě to nutí se víc modlit. Kéž to nikdy neskončí!!!!!!! :-D
(...)
Je těžké žít v nejistotě, ale On tu naši nejistotu z nás bere a zahaluje budoucnost do tajemství - představuju si to jako když máme dárečky pod stromečkem... ale čekáme na čas, kdy uslyšíme zvoneček a najednou uvidíme, budeme obdarováni a pochopíme.
S radostí
Áňa :-)))))

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

JEN TAK DÁL

(DRS, 2. 3. 2010 2:19)

A TO JE TEPRVE ZAČÁTEK, MŮŽEŠ SE TĚŠIT NA VĚTŠÍ VĚCI. CO OKO NEVIDĚLO.............A ČLOVĚKU ANI NA MYSL NEPŘIŠLO...PŘIPRAVIL BŮH TĚM, ....... JEN TAK DÁL....

ať svíťí dál

(antoine, 15. 6. 2008 4:43)

to super,že buh jedná co by jsme si bez něj počnuly já bych byl rozhodně stracenej případ možná bych si to uvědomil,ale už by bylo asi pozdě s tím něco dělat apropo je to krásný článek ze života.ps buh tě mliuje ve dne v noci i když zrovna třeba spíš.

Tak tohle mě povzbudilo

(Jožin, 21. 1. 2008 18:43)

To je moc krásnej příspěvek, úplně s tím souhlasím, taky se mi někdy chce brát život do vlastních rukou, prostě občas má člověk pocit, že vůbec neví, kterým směrem vykročit a chtěl by si v tom udělat jasno. Jenže nakonec je stejně nejlepší spolehnout se na Pána, ať už v oblasti těch milostných vztahů nebo v čemkoli jiném.